Як зберегти тепло в будинку

13.08.2018 11:29

У зв'язку з підвищенням вартості всіх видів комунальних послуг в Україні, і особливо опалення, переважна більшість населення країни виявилося у вкрай важкому становищі.

Комунальні платежі не тільки «з'їдають» велику частину мізерних доходів українців, але часто і перевищують їх. У ситуації, що склалася найбільш ефективним виходом з положення, що дозволяє економити кошти і жити в теплі в холодний період року є максимальне збереження тепла в будинках і квартирах, що неможливо без ґрунтовного їх утеплення.

Куди йде тепло?

Зі зниженням температури на вулиці тепло йде з нашого житла по численних каналах: через віконні рами та зовнішні двері, холодну підлогу і стелю, неутеплені підвали і горища, але найбільші витоку тепла (близько 40%) відбуваються через фасадні стіни, що піддаються безпосередньому впливу холоду , опадів і вітру. Саме з цієї причини утеплення фасадів визнано найефективнішим заходом щодо збереження тепла.

При сучасному будівництві утеплення зовнішніх стін проводиться ще на стадії їх зведення за рахунок застосування багатошарових матеріалів. Однак житловий фонд України на 70% складається з будівель радянського періоду, які будувалися в основному з цегли та панельних блоків, що володіють низьким коефіцієнтом теплоізоляції. Тепло в таких будинках забезпечувалося за рахунок якісної роботи державної опалювальної системи і гранично низьких цін на газ і електроенергію. Сьогодні часи змінилися, тому попит на утеплення фасадів багатоквартирних будинків в Україні невпинно зростає.

У відповідь на потреби населення в Україні з'явилися профільні фірми, що надають весь спектр послуг з утеплення житла. Так само, на ринку утеплювачів представлений досить широкий асортимент матеріалів, що мають різні технічні характеристики і вартість. Найбільш затребуваними з них можна назвати пінополістирол (пінопласт) і мінеральну вату, виготовлену на основі скловолокна або базальтових волокон.

Дешево і надійно?

Низький рівень життя українців змушує шукати найбільш економічні варіанти утеплення своїх будинків і квартир. Так як максимальний вплив на вартість утеплення надає ціна обраного утеплювача, найбільш затребуваним утеплювачем в країні є пінопласт. Однак його популярність пояснюється не тільки низькою вартістю, але і прекрасними теплоізоляційними характеристиками.

Пінополістирол являє собою спінений синтетичний матеріал. Застигла піна містить у своїй структурі близько 98% повітря або інертного газу, чим і пояснюється її низька теплопровідність і хороші звукоізоляційні властивості. Крім цього, пінопласт дуже легкий і не навантажує фундамент і конструкції будинку, зручний в обробці, не піддається поразці цвіллю і грибком, що особливо важливо при утепленні частин будівлі, що стикаються з грунтом.

При утепленні стін пінопластом важливо застосовувати тільки якісний сертифікований матеріал. Як і будь-який інший утеплювач, пінополістирол має і свої недоліки. Він пожежонебезпечний, має низьку паропроникність і малу стійкість до механічних навантажень. За умови, що обраний якісний матеріал, і всі роботи виконуються професійними фахівцями, ці «мінуси» практично зводяться до нуля.

Важливо знати, що утеплення зовнішніх стін повинно проводитися в теплу і суху погоду, лише так можна домогтися високої якості робіт і забезпечити максимальний термін експлуатації покриття.

Обновлено 13.08.2018 11:31
Поделиться:
 

Добавить комментарий

Допускаются только комментарии по теме и литературно приемлемые по своей форме! Спам, флуд, оскорбления и нецензурщина будут жёстко модерироваться.


Защитный код
Обновить