Наймолодше українське місто Славутич оголосило пріоритетом безпечне довкілля

25.04.2014 08:00

Мешканці Славутича, що за 50 км від Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), готові перейти до принципів сталого розвитку [1]. Про це заявив мер міста під час відкриття IX екологічного форуму “Від екології душі до екології життя” та Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”. Партнером цих заходів виступає Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

“Славутич вже долучився до Угоди мерів та розробив власний план дій з енергозбереження. Те, що монофункціональне місто, яке знаходиться неподалік від атомної електростанції, взяло курс на раціональне енергоспоживання, — хороший сигнал для муніципалітетів, тому що це підвищує їхню енергонезалежність”, — вважає Тетяна Вербицька, експерт з енергетичної політики, НЕЦУ.

За останнє десятиліття населеному пункту вдалося зменшили споживання газу вдвічі. Такий результат дали передовсім заходи санації, такі як утеплення стін, покрівель та заміна вікон. Крім того, у Славутичі є котельня, що працює на альтернативних видах палива — подрібненій деревині та торфі. Ця установка на 20% знизила для міста потребу у використанні газу. За словами міського голови Володимира Удовиченка, впровадження таких технологій — це ще й нові робочі місця, що вирішує питання перекваліфікації колишніх працівників ЧАЕС. Така політика допомагає Славутичу боротися із безробіттям, яке наразі складає усього 1,6%.

Довідка:

Рішення про створення Славутича було ухвалене у 1986 році після аварії на ЧАЕС. У будівництві міста, що тривало протягом двох років, брали участь представники восьми союзних республік: окрім України, — Литва, Латвія, Естонія, Грузія, Азербайджан, Вірменія, Росія, які надали свої будівельні матеріали.

Населення Славутича — близько 25 тис. — це переважно колишні мешканці Прип’яті, серед яких багато ліквідаторів. У 2001 році після закриття ЧАЕС місто пережило своєрідну економічну шокову терапію, адже свої робочі місця втратила майже третина населення.

За більш детальною інформацією можна звернутись до прес-служби НЕЦУ: +380 (97) 923-75-31

Обновлено 25.04.2014 08:02
Поделиться:
 

Добавить комментарий

Допускаются только комментарии по теме и литературно приемлемые по своей форме! Спам, флуд, оскорбления и нецензурщина будут жёстко модерироваться.


Защитный код
Обновить