Задля захисту клімату Німеччина спалюватиме менше вугілля

04.11.2014 13:35

Німеччина розглядає можливість виведення з експлуатації деяких з її вугільних електростанцій в рамках цілої низки нових політик для того, щоб допомогтися скорочення парникових газів. "3 грудня уряд канцлера Ангели Меркель розглядатиме програму, яка, швидше за все, включатиме в себе заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності і, можливо, скорочення виробництва електроенергії з вугілля", - заявив Райнер Бааке [Rainer Baake], член Партії зелених, що працює під керівництвом міністра економіки - соціал-демократа Зігмара Габріеля [Sigmar Gabriel].

Міністерство охорони довкілля Німеччини вже попереджало, що Німеччина може не досягти своєї мети з скорочення викидів парникових газів на 40% до 2020 року порівняно з показниками 1990 року. "Німеччина ризикує продемонструвати результат на 5 - 8 відсоткових пунктів менший за плановий показник скорочення. Ми маємо надолужити це відставання. Думаю, у нас все вийде. Ми сповнені рішучості зробити це", - заявив Бааке.

Недосягнення планового показника поставить консервативну Ангелу Меркель, яка є колишнім міністром охорони довкілля, у незручне становище, оскільки нова енергетична політика Німеччини ("Energiewende") передбачає перехід від використання атомної енергетики і викопного палива до поновлюваних джерел енергії. В експерименті, який на думку експертів є грандіозним для промислово розвинутої держави, уряд Меркель хоче, щоб за допомогою поновлюваних джерел енергії у 2025 і 2035 рр. вироблялося 40-45% і 55-60% від загального обсягу електроенергії відповідно.

Хоча в Німеччині спостерігається бум розвитку зеленої енергії, на яку припадає близько 25% від загального обсягу виробництва електроенергії, екологи критикують Німеччину за її постійну залежність від вугільних електростанцій, які минулого року виробили близько 45% від загального обсягу електроенергії. Німецький уряд шукає можливості для обґрунтованого виведення певних вугільних електростанцій сукупною потужністю 10 ГВт, що еквівалентно близько двом десяткам невеликих електростанцій.

Використання бурого вугілля, який є особливо шкідливими для навколишнього середовища, також скоротиться, але відмовився назвати будь-які конкретні дати, які хотіли почути активісти. Цілі Німеччини є більш амбіційними, ніж ті, що були погоджені нещодавно Європейським Союзом (зокрема, країни-члени домовилися про скорочення викидів парникових газів щонайменше на 40% в 2030 році). За словами Бааке, поки що не було прийнято жодного рішення про можливе створення ринку потужностей, метою якого є надання підтримки збитковим традиційним електростанціям у випадках, коли використання енергії з екологічно чистих джерел неможливе.

На створенні такого механізму наполягають комунальні підприємства, які побоюються, що Німеччина може зіткнутися з дефіцитом електроенергії під час переходу на поновлювані джерела енергії. Це може змусити уряд залучати кошти для надання фінансової підтримки таким операторам, як "RWE" і "E.ON", для того, щоб вони могли підтримувати роботу деяких з їхніх електростанцій, багато з яких є збитковими. Незабаром німецький уряд опублікує "зелену книгу", в якій будуть визначені ключові питання, що ляжуть в основу громадського обговорення.

Джерело: EurActiv.com.

Обновлено 04.11.2014 13:36
Поделиться: