Як пройшов еко марш у Києві [відео]

08.12.2015 23:49

У неділю, 29 листопада у Києві пройшов масштабний еко марш. У парку Шевченка зібралися активісти – студенти, біологи та люди, яким небайдужа екологічна ситуація в Україні та у світі. Ця подія була приурочена до з’їзду кліматичної конференції ООН 30 листопада у Парижі. Україна також була запрошена на конференцію для підписання міжнародної угоди. З’їзд 195 країн світу триватиме 15 днів та визначить подальший розвиток паливної енергетики.

У Ле-Бурже зібралися лідери більше ніж 150-ти країн світу. Росія поряд з Китаєм та США – ключові учасники події. На конференцію також прибув президент України Петро Порошенко.

Парижський саміт може змінити світ – адже скорочення викидів парникових газів та фінансування країн на шляху до переходу на відновлювані джерела енергії може змінити не тільки екологію, але й економіку країн назавжди. Екологи та активісти  усього світу висловили свою позицією масштабними акціями. Не обійшла «зелена хвиля» і Україну. У Києві еко марш під гаслом «Зміни систему, а не клімат!» закликає владу перейти від традиційної паливної енергетики до альтернативної. Введення законів про енергозбереження, розвиток велоструктури міст та введення європейських норм переробки сміття – ось основні вимоги активістів. На заході виступили представники від асоціації велосипедистів України, які закликали людей приєднатися до українського вело руху. Учасники зібралися у струнку колону та рушили від парку Шевченка у бік європейської площі. Український еко марш пройшов спокійно, незважаючи на дощ. Погодні умови не злякали людей вийти на вулиці та висловити свою позицію. На еко марші можна було зустріти людей зі Львова та інших українських міст. Усього зібралося більше тисячі активних громадян (більшість з них – молодь).

На жаль, у самому серці саміту – Парижі, еко марш розігнала поліція. Було затримано більше 100 людей. Цей прикрий випадок пов’язують з нещодавнім терактом – влада боїться повторення трагедії та на разі заборонила проведення масових заходів у місті. У Берліні ніхто не постраждав - повномасштабна акція закінчилася концертом біля знаменитих Бранденбурських воріт. А от Лондон став рекордсменом по кількості учасників еко протесту – на вулиці міста вийшло більше 50 тисяч людей, серед яких були навіть британські знаменитості. Ще одними активними учасниками всесвітніх еко маршів стали австралійці. У події прийняли участь більше шести тисяч людей. Акції пройшли у Канббері,Сіднеї та Мельбурні.

Настільки ефективним виявляться масштабні акції по всьому світу для підписання необхідних домовленостей – стане відомо зовсім скоро. На жаль, нестабільна ситуація у світі змушує відкладати вирішення екологічних питань наостанок навіть на екологічному з’їзді ООН. Наразі на саміті обговорюють політичні події(зокрема, україно-російський конфлікт).

У випадку позитивних результатів кліматичної конференції – Україною та іншими учасниками саміту буде підписаний міжнародний договір про зменшення викидів парникових газів. Ця угода прийде на зміну застарілому кіотському протоколу. Нагадаємо, що цей документ обмежував кількість викидів парникових газів в атмосферу на рік для кожної країни. Проте, впровадження механізмів кіотського протоколу в Україні експерти вважають малоефективним, адже діяльність уряду наразі зосереджена на непрозорій торгівлі квотами. Наприклад Україна активно продавала квоти Японії, проте уряд так і не запровадив реєстр викидів. Більше того, генпрокуратурою було порушено кримінальну справу за фактом нецільового використання коштів, отриманих від продажу квот. Цей факт, а також порушення правил звітності за кіотським протоколом, призвів до заборони на торгівлю квотами згідно з рішенням комітету ООН у 2011 році. Проте, 9 березня 2012 року на 19-му засіданні ООН у Бонні статус-кво України було відновлено.

Підписання нової угоди дозволить не тільки врегулювати проблему шкідливих викидів, але й попередити невідворотні кліматичні зміни на планеті. Завдяки розробці та впровадженню альтернативної енергетики та палива – можливо скоротити кількість шкідливих відходів та зменшити витрати на споживання електроенергії. Також ООН планує щорічно збирати близько 100 мільярдів доларів на екологічні програми в країнах, що розвиваються (серед яких – Україна). Саміт у Парижі триватиме до 11 грудня і має вирішити глобальні екологічні питання, що поставлені перед світом.

Солошенко Марія.


Обновлено 09.12.2015 00:05
Поделиться:
 

Добавить комментарий

Допускаются только комментарии по теме и литературно приемлемые по своей форме! Спам, флуд, оскорбления и нецензурщина будут жёстко модерироваться.


Защитный код
Обновить